Co je Tantra masáž?

Význam slova tantra“ je „ cesta, jak jít za…“ Může to znamenat za hranice běžného života nebo za hranice ega, v podstatě to znamená transformaci, posunutí se blíže k naší duši, naší celistvosti. A tou branou je otevřené srdce a probuzené tělo. Osho říká: “Jestliže jste neprozkoumali své tělo, nemůžete prozkoumat svou duši…“ Tantra vlastně znamená spojení meditace, lásky a sexu s cílem otevřít vlastní nitro a setkat se  s nejhlubším jádrem své bytosti.

Energetická Tantra masáž je  terapie, která otevírá srdce a oživuje tělo.  Celé naše tělo je krásné a každá jeho část si zaslouží stejnou pozornost. Na rozdíl od jiných masáží, tato masáž pracuje se sexuální energií, což je nejsilnější energie ve vesmíru, ze které může vzniknout nový život. Bohužel, u většiny lidí je koncentrována v nižších čakrách, kde není plně využit její potenciál.

Během masáže se pomocí několika jednoduchých taoistických a ajurvédských technik  energie vede nahoru, do vyšších čaker a zjemňuje se. Navíc cestou odstraňuje různé energetické, mentální, emocionální a sexuální bloky, které nám brání žít plnohodnotný život.

 Mohou přijít různé emoce – pláč, smích, smutek, vztek, ale pokud je přijmete a prodýcháte, tak odplynou a vás to  ukotví ve vašem středu a ozdraví to celou vaši bytost. Při masáži můžete zažít i změněný stav vědomí, prostě se podíváte ZA…, což slovo “tantra” v překladu znamená.  Někdy přichází jen pocity – láska, blaženost, pocit jednoty, někdo vidí barvy, někdo obrazy, může dojít k celotělovému orgasmu.

Tantra masáž zahrnuje vzrušení a potěšení, ale není to masáž erotická. Probíhá v bezpečném, láskyplném prostředí a ve vzájemné úctě mezi masérem a masírovaným, který je přikrytý „sárongem“ (velkým šátkem).

Při Tantra masáži se používají různé druhy doteků – dotek pozorný, vědomý, dotek něžný i vzrušující, dotek citlivý i pevný, láskyplný i hravý. Ale vždy je to dotek vedený ze srdce, se záměrem léčit a těšit…
 
 
TANTRA MASÁŽ NENÍ VHODNÁ:
 
  • při vážném onemocnění srdce a krevního oběhu
  • při vážném onemocnění kůže
  • při akutním zánětu
  • při dlouhodobých psychických problémech
  • při závislostech všeho druhu
  • během těhotenství
 

 

 

SEXUÁLNÍ ENERGIE

Tantra masáž není „jenom“  o sexuální energii, ale na rozdíl od ostatních masáží s ní pracuje, a tak bych o ní chtěla napsat něco víc, protože je v naší společnosti stále špatně chápána a tabuizována. Přitom je to základní energie obsažená v každé buňce lidského těla, energie, díky které žijeme, pohybujeme se, pracujeme, milujeme,  tvoříme…

Je hybnou silou všeho a každý, kdo se vydal na cestu osobního rozvoje, s ní vědomě či nevědomě pracuje. Nedá se jí vyhnout, je prasílou proudící v každém z nás, tou nejsilnější ze všech, a proto bývá často ze strachu potlačována nebo naopak využívána jako prostředek k ovládnutí druhých. Pociťování sexu jako hříchu jen otevírá cestu k perverzi a vede k prostituci, pornografii a zneužívání dětí.

A proto je čas vrátit sexuální energii její posvátnost, tak jako tomu bylo ve všech dávných civilizacích, ale zároveň ji začít přijímat jako naprosto přirozenou součást nás a naučit se ji využívat k léčení našich těl i duší. Když je totiž nemocné tělo, je  vždy nějak nemocná duše a ta je nemocná, protože „to“ neproudí. Tím, že potlačujeme sexuální energii, oddělujeme se od své přirozenosti, intuice, od prožívání vlastní smyslnosti a krásy a bez toho nemůžeme být celiství a žít tak radostný, naplněný život.

Zvláště bych chtěla oslovit ženy, protože ŽENA JE LÁSKA a její sexuální energie je léčivá.  Kdysi dávno byla žena uctívána jako Bohyně, Matka Země, Gaia – zdroj plodnosti a hojnosti. Dnes se říká, že opět vstupujeme do Věku Bohyně a jako ženy se pomalu vracíme ke své původní síle, která je v křehkosti, jemnosti, schopnosti přijetí, ale také v láskyplné a smyslné sexualitě.

Skrze ženu se muž dostává ke své tvořivosti, žena je tou „studánkou“, ze které muž může pít. Ale ty naše „studánky“ jsou často zanesené různým  mentálním a emocionálním „haraburdím“, a to nám brání prožívat naši ženskou energii a mít tak naplňující vztah s mužem. A to je přeci to, co všechny chceme! Sníme o tom, čekáme, že snad jednou…, obviňujeme ho a přitom si ten poklad neseme samy v sobě, ta síla je v nás! Stačí se na ni rozpomenout… znovu oživit svoje těla, rozproudit tu řeku v nás…


Často potkávám ženy, které říkají, že nemají rády cizí doteky a dokonce ženy, které se nikdy nedotknou ani samy sebe, které se bojí své nahoty, místo aby si ji užívaly. U těla začíná naše sebeláska! Můžeme zkoušet různé diety, trápit se v posilovně a stejně to nikam nevede. Svými myšlenkami tvoříme realitu, a tak je třeba změnit „Chci krásné tělo“ na „Mám krásné tělo“ a místo „Chci lásku“ uvěřit faktu, že „Jsem láska“. V každém případě – je dobré začít u těla.

A na této cestě vás může podpořit i Tantra masáž, která vás dostane hlouběji do těla, a tak blíže k vaší duši. Když dávám masáž ženě, cítím, že se potkávají naše srdce, naše vnitřní ženy… Je to láskyplný rituál doteků, prožívání a sdílení, léčivý proces, při kterém se někdy tmou dostáváme ke světlu…

Zkuste to!

  • Více na téma ŽENA na mém blogu. www.ala-loona.cz

Země je mé tělo, Voda má krev, Vzduch je můj dech a Oheň moje duše.”

Back To Top